Washburn XM 120 PRO

Washburn na ostro

Gitary Washburn od zawsze słynęły z wyjątkowej solidności i bardzo dobrej relacji ceny do jakości. Na ogół kojarzone były z klimatami hard rockowymi – jednak rynek wymógł na producencie rodem z Chicago dostosowanie się do wymogów rynku, co zaowocowało stworzeniem linii Parallaxe – instrumentów wybitnie wyścigowych, z ostrymi pickupmi i inklinacją do solidnego łojenia. Trzy modele z serii Parallaxe oferujemy Wam w extra cenie!

Gitara numer jeden to Washburn PXL 1000. Z wyglądu przypomina Les Paula w klasycznym, Gibsonowskim stylu. Jednak – jest to wrażenie mylne, jako że PXL 1000 to dużo ostrzejszy instrument, niż mogłaby sugerować jego sylwetka. Gitara ma lżejszy, chudszy korpus niż typowy, jazzowy LP-ek. Gryf jest węższy i ma sportowy profil w wąskie „U”. Korpus jest wyprofilowany tak, by ułatwić grającemu szybką pracę kostką, zaś struny przechodzące przez korpus dociskają intensywniej mostek do powierzchni korpusu, co zdecydowanie wzmacnia rezonans całej gitary i wydłuża sustain. Gryf jest oczywiście wklejany. Korpus wykonano z mahoniu, co pozwala zachować porządną podstawę basową w brzmieniu i harmonikę gitary w rejestrze środkowym. Gitara ma zamontowane pickupy projektowane przez firmę Seymour Duncan – i nie jest to próba „podrobienia” oryginału – sam producent przyznaje się do tych przystawek i firmuje je swoją marką, szerzej poczytać o tym możecie tutaj. Firmową cechą wszystkich Parallaxów jest ekstremalnie głęboki cutway, który rekompensowany jest nieco dalej wychylonym górnym rogiem instrumentów. Washburn PXL 1000 nie ma aż tak głębokiego wcięcia co np. PXS 2000, ale i tak dużo łatwiej jest dobrać się do wysokich progów – istna gratka dla shredderów.

Reasumując – PXL 1000 to gitara w kształcie Les Paula, jednak z wszystkimi cechami ostrej, sportowej kosy do potężnego grania. Gitarę oferujemy w wyśmienitej cenie 1499 PLN!

Washburn PXL 1000

Jeśli ktoś preferuje jeszcze bardziej sportową gitarę, proponujemy Washburna PXS 2000. Brzmi jaśniej i ostrzej niż model prezentowany powyżej, głównie z racji korpusu wykonanego, na wzór Ibanezowski i Music Manowski, z baswoodu. Takie drewno zapewnia głośniejsze brzmienie, może nie aż tak tłuste w basie co mahoń, ale na pewno bardziej skupione i posiadające więcej „ognia”. PXS 2000 ma super głębokie wcięcie, idealne do solowej gry, gryf też jest maksymalnie wyścigowy a akcja strun bardzo niska. Pickupy Duncan Designed, o których wspominaliśmy powyżej, to również bardzo mocny argument na rzecz instrumentu w tej klasie cenowej. Warto też zwrócić uwagę na grafitowe siodełko, które bardzo pozytywnie wpływa na trzymanie stroju i przenoszenie drgania strun na całość instrumentu. Wiosełko jest wykończone w czarnej satynie, również po spodniej stronie gryfu – wygląda zabójczo!

Washburn PXS 2000 to wybitnie ostra, wyścigowa gitara ze wskazaniem na klimaty metalowe. Oferujemy ją w mega cenie 1599 PLN!

Washburn PXS 2000 C

Ostatnia propozycja to coś dla fanów firmowych pickupów. Jest to Washburn XM 120 PRO. W tym wypadku producent odpuścił sobie zaawansowane łączenie gryfu z korpusem i bajery w malowaniu. Stąd klasyczny, przykręcany gryf i surowe wykończenie bez bindingów, lakierów itp. ALE – wszystko to pozwoliło zapakować do tego instrumentu profesjonalny, oryginalny set pickupów EMG 81/85. W dodatku gitara z tymi przystawkami, na których gra min. Metallica, Zakk Wylde, Slayer, Machine Head i bardzo wielu innych grajków, instrument zamyka się w cenie 1499 PLN! Nie ma chyba na rynku instrumentu na oryginalnych EMG w tej cenie – jest to koronny argument przemawiający za tą gitarą. Oprócz pickupów Washburn XM 120 PRo jest oczywiście porządnie wykonaną gitarą, z szybkim gryfem, niską akcją strun i porządnym osprzętem.

Podstawowy model z profesjonalnymi pickupami, w extra cenie – taki jest Washburn XM 120 PRO. Polecamy!

Washburn XM 120 PRO