Taurus – dobre, bo polskie

Taurus to firma, której nikomu „siedzącemu w branży” nie trzeba przedstawiać. Od lat wzmacniacze i efekty tego znakomitego, a co warto podkreślić, polskiego producenta zdobywają uznanie na rynkach całego świata. Z radością poszerzamy ofertę o produkty tej właśnie marki.

O tym, jak trudno przebić się do klienta w dzisiejszym świecie, gdzie karty rozdaje ten, kto dysponuje kapitałem, przekonał się każdy, kto próbował cokolwiek wyprodukować, a potem sprzedać. Tym bardziej godne podziwu jest to, że rodzinna firma z Polski była w stanie zbudować produkty zdolne konkurować z największymi, i to w jakim stylu!

Oferta Taurusa na rok 2015 i 2016 uległa nieco okrojeniu, czy może słuszniejsze byłoby stwierdzenie, racjonalizacji. Zamiast robić kilkanaście wzmacniaczy różniących się nieznacznie parametrami, Taurus stawia na skupienie najważniejszych zalet w kluczowych modelach. Oto, jakie są nasze wnioski po pierwszym zapoznaniu się z aktualną ofertą.

Najbardziej w oczy rzucają się mini – heady basowe z serii Qube. Modele Taurus Qube 300 i Taurus Qube 450 są zmniejszone rozmiarami do granic możliwości. Są przez to niemal dwukrotnie mniejsze, niż produkty np. firmy Markbass. Dzięki zastosowaniu impulsowej końcówki mocy wysokiej jakości rozmiar ten nie ma znaczenia – oba wzmacniacze są piekielnie głośne i potwierdzają zasadę, że 300W to bardzo dużo, pod warunkiem, że rzeczywiście mamy je „pod maską”. Taurus nie oszukuje na mocy i nie ściga się na zera z „chińczykami”, za co chwała – nawet najmniejsza główka spokojnie ogarnie granie z bębnami na żywo. Dodatkowo – możliwości brzmieniowe tych wzmacniaczy są niesamowite – dzięki zastosowaniu podbić i ścięć na poszczególnych pasmach oraz dobrych potencjometrów zakresowych w equalizerze, można wykręcić niemal wszystko.

taurus qube 300

Qube 300

taurus qube 450

Qube 450

Nowością wprowadzoną na rynek w tym roku są wzmacniacze combo. Mają zwartą obudowę i na pierwszy rzut oka widać, że skrzynia jest dobrze policzona. Powinno to być konstrukcyjne przedszkole, niestety, coraz częściej producenci skupiają się na prezencji wzmacniacza bardziej niż na walorach akustycznych i relacji obudowy do brzmienia całości. Tu tego problemu nie ma, głośnik siedzi w obudowie nie odchudzonej nadmiernie w stosunku do średnicy głośnika, co pozwala cieszyć się pełnym soundem. We wszystkich combach zastosowano neodymowe głośniki, wydajne i lekkie, co doceni muzyk często i gęsto noszący swój sprzęt. Comba oferowane są w konfiguracji 1×10, 1×12 i 2×10 cali.

taurus ts-10

TS-10

taurus ts-12

TS-12

taurus ts-1010

TS-1010

Słowo jeszcze o kolumnach – Taurus posiada w ofercie obecnie dwie serie do wyboru, Slim Line to kolumny o płytszej obudowie, co ułatwia ich transport, TR to kolumny o pełnym gabarycie, do głośnego i soczystego grania. Obie są oferowane z głośnikami do wyboru – albo na neodymowych magnesach, albo na klasycznych, ferrytowych. Dostępnych jest kilka konfiguracji, oprócz klasycznych mamy nietypowe, np 1×10 + 1×15 cali. Kolumny mają przepiękny bas, soczysty, tłusty, ale nie dudniący – taki, jaki powinien być w rasowej, rockowej paczce.

taurus ts-210N

TS-210N

taurus ts-210f

TS-210F

taurus tr-1510

TR-151

taurus tr-212

TS-212

taurus tr-410

TR-410

Wszystkie wzmacniacze Taurusa są wyjątkowo solidnie zbudowane, nie ma mowy o półśrodkach. Zresztą – producent nawet obudowy wykonuje w Polsce, co przekłada się na ogólną jakość wykonania. Grają potężnie, z kopem, z mocnym basem, tłustym i punktowym, mają też bardzo duży zapas wysokich tonów, nie ma mowy o zamuleniu brzmienia. Prawdziwie rockowe piece, grające tak, jak w złotych latach rocka pracowały najlepsze konstrukcje – mocno, zawodowo i z charakterem! Polecamy bardzo gorąco – rodzimy producent stanął jak najbardziej na wysokości zadania!

Więcej znajdziecie na oficjalnie stronie producenta!