Furch Blue CM LR Baggs

Remont Generalny u Pana Furch -a

Firma Furch, oferująca profesjonalne, produkowane w Europie, gitary akustyczne, przeszła gruntowny remament. W niebyt odeszły modele oznaczane numerami, zamiast nich mamy nowe nazwy i wersje gitar. O dziwo, ceny nie wyskoczyły jakoś straszliwie w górę, co cieszy.

Podstawowa gitara, wcześniej oznaczona jako Furch Durango 40, teraz posiada dwie wersje. Świerkowa nazywa się Violet i jest wykonana ze sklejki z litym topem. Gra jednak kapitalnie! Oferowane są dwa kształty pudła, G i D.

Furch Violet SY

Są też wersje z elektroniką – w tym wypadku podstawą jest LR Baggs i Stage Pro Element

Furch Violet SY LR Baggs

Furch Durango 40 w wersji z cedrowym topem otrzymała nazwę Indigo. Oprócz wariantów z elektroniką lub bez, ma ona dodatkowo wersję plus, która posiada top wykończony w połysku.

Furch Indigo Plus LR Baggs

Gitary Furch, które miały uprzednio oznaczenie numerem „20”, zyskały nazwę Blue. Jest to instrument już w całości lity. Posiada trzy wersje pudła (D,G,O), każda w opcji z cutwayem. Do wyboru mamy top świerkowy lub cedrowy. Każda kombinacja ma tez wersję plus, czyli ze wspomnianym topem polakierowanym na wysoki połysk. Dodajmy do tego opcjonalną elektronikę, i mamy z czego wybierać:).

Furch Blue CM LR Baggs

Troszkę szkoda, że nie ma już w komplecie gigbagów – gitary przyjeżdżają „na golasa” – za to producent nie zdecydował się na szczęście, również w obliczu problemów związanych z CITES, na radykalny wzrost cen. Jakość zachowano – gitary grają po prostu zawodowo!

Słówko o wyższych modelach z serii Green, Orange, Yellow i Red – chwilkę później!