Cort AC50 OP

Cort AC – ideał na początek i nie tylko

Potrzebna Ci gitara „na początek”? Nie chcesz wchodzić w budżetówki i „marketową” półkę? Oto pięknie rozwiązanie – seria Cort AC oferuje bardzo zacną jakość w kapitalnej cenie!

Na rynku od lat pojawia się za trzęsienie gitar ze wszelkich półek cenowych. Bardzo wiele z nich adresowanych jest dla osób początkujących. Stado producentów i importerów ściga się o to, kto zaoferuje gitarę najtańszą. Rezultaty bywają opłakane, gdy granica bólu zostaje przekroczona.

Seria gitar Cort AC jedngo z najbardziej znanych producentów na świecie obejmuje instrumenty mające zaoferować dużo wyższą jakość, będąc bardzo solidną, „początkową” gitarą lub „drugim” instrumentem kupowanym po rozczarowaniu paździerzem za 80 pln:). Producent do każdego instrumentu oferuje gąbkowany pokrowiec.

Co wyróżnia gitary Cort AC? Przede wszystkim – nie są wykonane z płyty paździerzowej. Boki, tył i gryf to mahoniowiec, top wykonany jest ze sklejki świerkowej. Są to już komponenty o walorach akustycznych, a nie tylko konstrukcyjnych, co zresztą słychać na pierwszy rzut ucha. Manualnie też jest bardzo dobrze – gitary te mają bardzo wygodną, niziutką akcję strun na całej długości gryfu. Wykończenie to faktura OP – Open Pores, czyli satyna, mat, z wyczuwalną i nie zalakierowaną naturalną strukturą drewna.

Gitary Cort AC są produkowane w Indonezji, która wykonuje instrumenty dużo solidniej niż Chiny. Zamontowany hardware – mostek, klucze, są porządne i nie łamią się po tygodniu użytkowania. Dodawany do kompletu pokrowiec też nie jest zwykłą „zerówką” – posiada kilkumilimetrową gąbkę. Gitary stroją należycie, brzmią bardzo miło dla ucha, wyglądają rasowo.

Sumując – cała seria oferuje bardzo wygodne, ładnie brzmiące i świetnie prezentujące się gitary. W dodatku są one oferowane w cenie rozkładającej konkurencję na łopatki. Po prostu nie ma, może poza Alverą ACG200, instrumentu tej klasy za te pieniądze. Seria obejmuje trzy modele w trzech rozmiarach 4/4, 3/4 i 1/2 – bardzo gorąco polecamy!

Cort AC100 OP 4/4

cort ac100 op

Cort AC70 OP 3/4

Cort AC70 OP

Cort AC50 OP 1/2

Cort AC50 OP