Alvarez w nietypowym wydaniu

Alvarez to amerykański producent gitar, który nie boi się wprowadzać na rynek instrumentów o zastosowaniu nieco odmiennym niż typowe, ogniskowe pogrywanie. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się produkty właśnie Alvareza, które niełatwo byłoby znaleźć w ofercie innych marek. Pozwólcie, że zaprezentujemy Wam i zaoferujemy w super cenie trzy takie właśnie instrumenty – bas elektroakustyczny, gitarę barytonową i gitarę folkową.

Pierwszy z tych instrumentów to Alvarez AB60 CE. Jest to bardzo zgrabnie zrobiony bas elektroakustyczny. W przypadku gitar tego typu problem jest zawsze ten sam – albo w ogóle nie grają „z pudła”, albo kosztują horrendalne pieniądze. Firmie Alvarez udało się osiągnąć niezłe brzmienie z samego korpusu, zamontować niezły pickup, a wszystko to przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Instrument opiera się na klasycznej konstrukcji: mahoniowe boki i spód + lity top ze świerku. Całość zespolono eleganckim, białym bindingiem. Basówka odzywa się ładnym, pełnym tonem, który nie dusi się w pudle rezonansowym i oddaje na zewnątrz to, co trzeba – czyli niską podstawę bez przegłosów, oczywiście z akustycznym charakterem różniącym się wyraźnie od zwykłego basu elektrycznego. Zamontowany preamp jest autorskim pomysłem producenta – w brzmieniu jest nieco cichszy niż szeroko obecne w akustykach Fishmany i LR Baggsy, ale ma wyśmienity, wyraźny środek i nie jest przesadzony w wysokich tonach, co ostatnio jest bardzo modne a wcale nie oznacza automatycznie profesjonalizmu brzmieniowego. Porównując Alvareza AB60CE z konkurencją zaryzykuję stwierdzenie, że oferuje on tej samej klasy sound, co np. Ibanezy za 2,5 tys, chociaż nie jest aż tak starannie wykonany pod kątem wykończenia, zdobień i połysku. Basik oferujemy w extra cenie 1299 PLN (cennikowy detal to ponad 1,5 tys!) – za tą kasę jest to bez wątpienia bardzo ciekawa propozycja z pół-profesjonalnej półki.

Alvarez AB60 CE

(szerszy opis na karcie produktu)

 

Druga z prezentowanych gitar to absolutny rarytas – elektroakustyk barytonowy. Tego typu gitary, z menzurą 27 calową, stroją w standardzie do H, czyli tak samo jak dolne struny gitary 7-strunowej. Brzmienie barytonówki jest o wiele bardziej przysadziste, obfituje w bas i ma zdecydowanie diabelski charakter. Akustyk w tym stroju odzywa się bardzo oryginalnie, nisko, twardo i bardzo harmonicznie, bez wątpienia wnosi zupełnie nową jakość w charakter brzmienia, a teraz w dodatku nie trzeba wydawać kosmicznej kasy, żeby cieszyć się porządnie wykonanym instrumentem grającym w tych rejestrach. Posłuchajcie sami:

 

Podłączona do wzmacniacza gitara zachowuje się bardzo ładnie, nie buczy na basach, ma selektywny ton z mocnym środkiem, wyśmienicie pracuje też na efektach – reverb brzmi krystalicznie czysto, chorus nie rozmywa brzmienia. W parze z pełnym, ale wyraźnym basem idzie wyraziste współbrzmienie strun – firmie Alvarez udało się oddać charakter barytonowego stroju i pogodzić to z selektywnością – dzwonka też nie brakuje, ale nie dominuje on w całości. Bardzo gorąco polecamy – wyśmienity instrument, teraz oferujemy w cenie 1599 PLN, przeceniony z cennikowych 1,8 tys.

Alvarez ABT 60 E

Trzecia gitara nie jest może aż tak oryginalna, jak poprzednie – jednak jest bardzo ciekawą opcją, jeśli weźmiemy pod uwagę relację jakości do ceny. Jest to Alvarez RF26 CE. Gitara ma folkowe pudło, które gra wyraźniej środkiem i wysokim tonem, za to ma przycięty bas. Jako, że folkówek z elektryką nie ma na rynku zbyt wiele, zwłaszcza tych dostępnych i grających jak należy, 26-tka przyciągnęła naszą uwagę fenomenalną jakością wykonania w relacji do ceny. Preamp gitary to autorska konstrukcja producenta, wyposażony jest w podstawową korekcję i tuner. Brzmieniowo jak najbardziej „zgadza się” z brzmieniem płynącym z pudła. Na koniec warto wspomnieć, że wspaniałą rzeczą jest pokrowiec, który producent daje w komplecie. Uszyty z podwójnej Cordury, ma wypełnienie o grubości 15mm – samodzielnie produkt tej klasy na luzie kosztuje dodatkowe 100 PLN, więc pozostaje tylko się cieszyć, ze dodstajemy takowy gratis z gitarą. Alvareza RF26 CE oferujemy w promocyjnej cenie 719 PLN (z ewentualną wysyłką)!

Alvarez RF26 CE